Filmy instruktażowe i szkoleniowe BHP


filmy bhp

Wyprodukowanie dobrej jakości filmu szkoleniowego to duże wyzwanie. Film tego rodzaju ma na celu pokazanie szczegółowo procesu wykonywania danej czynności lub ich cyklu. Musi być precyzyjny, jasny i zrozumiały dla wszystkich odbiorców. Duże znaczenie ma tutaj operowanie zbliżeniami oraz oddaleniami, a także głos lektora prowadzącego dany instruktaż. Właśnie dlatego dobrze jest filmy BHP oraz inne instruktażowe produkcje powierzać specjalistom z naszego studio produkcji filmów reklamowych. Dobra kamera, doświadczeni aktorzy oraz przyjemne środowisko takiego nagrania pozwoli stworzyć film możliwie najbardziej czytelny i precyzyjnie trafiający w potrzeby.


Filmy szkoleniowe


Jeśli posiadasz firmę organizującą szkolenia dla różnych branż, to z pewnością szukasz atrakcyjnych form przekazu treści edukacyjnych. Nawiązując współpracę z naszym studiem produkcji filmowych, możesz włączyć w zajęcia atrakcyjną formę audiowizualną. Filmy szkoleniowe muszą w bardzo klarowny sposób przedstawiać wybrane zagadnienie. Tutaj możliwości są nieograniczone, gdyż mogą one dotyczyć działania i użytkowania określonych urządzeń, ale również skupiać się na kontaktach międzyludzkich. Oczywiście przekaz nie musi być nastawiony na pożądane zachowanie, gdyż równie dobrze można przedstawić film szkoleniowy dla przedstawicieli handlowych czy managerów pokazujący scenki, jak nie należy się zachowywać lub czego nie należy nigdy robić w kontaktach z Klientem. Czasem taki przekaz jest lepszą nauką niż filmy poglądowe, pokazujące określony wzorzec do którego należy dążyć.


Filmy instruktażowe


Prowadząc firmę produkcyjną można pracownikom bezpośrednio pokazać, w jaki sposób mają korzystać z określonego sprzętu czy wykonywać dane zadania. Wprowadzając jednak metodę nauki audiowizualnej, można w pewien sposób zaoszczędzić czas. Z pewnością tworzenie takich produkcji potrzebne jest również w przypadku pracy zdalnej. Dzięki temu można objaśnić pracownikom np. zasady działania firmowego oprogramowania. Filmy instruktażowe są doskonałą formą wdrożenia nowych pracowników w ich obowiązki i sprawdzają się w każdej branży. Mogą wprowadzać w tajniki pracy osoby z przedsiębiorstwa handlu detalicznego, czyli magazynierów bądź sprzedawców i pokazywać typowe sytuacje z jakimi mogą spotkać się w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Kluczowe znaczenie ma to, by film instruktażowy mógł rozwiać większość wątpliwości pracownika dotyczących kwestii technicznych, jak również kontaktu z pozostałym personelem. Dlatego należy zastanowić się nad tym, co należy w nim poruszyć, a także pokazać we właściwy sposób, by każdy mógł to zapamiętać. Należy odpowiednio przedstawić standardy pracy w danej firmie.


Filmy BHP


W każdej firmie niezbędne jest organizowanie okresowych szkoleń BHP. Niezależnie od tego, czy prowadzone są one przez inspektora zatrudnionego w firmie, czy osobę pracującą na zlecenie, warto zainwestować w to, by nie były one kolejnym odhaczonym obowiązkiem, ale stanowiły istotny walor edukacyjny dla pracowników. Studio produkcji filmowej – Poznań ma już na koncie wiele takich realizacji. Służymy zatem swoją fachową radą w zakresie pomysłu na filmy BHP, które mogą obejmować szkolenie w zakresie pierwszej pomocy na stanowisku pracy oraz typowych zagrożeń i tego, jak się przed nimi ustrzec. Dla uatrakcyjnienia przekazu mogą być zamknięte w określonej fabule, ukazującej związki przyczynowo-skutkowe.


Wygraj doświadczeniem


Jako studio filmowe mamy wieloletnie doświadczenie pracy z kamerą. Wiemy, jak tworzyć filmy szkoleniowe od podstaw, tj. od zarysu scenariusza, przez określenia szczegółów poszczególnych scen i ujęć, na montażu, obróbce dźwięku i postprodukcji kończąc. Dbamy o to, by każde nagranie było profesjonalne, szczególnie te filmy, które mają na celu uczenie kolejnych osób posługiwania się urządzeniami lub podejmowanie czynności wymaganych przez zasady bezpieczeństwa. Film taki nadal musi być estetyczny, jednak jego celem nie jest rozrywka, ale edukacja. Stosujemy dlatego inne rozwiązania, odpowiednie do tej formy filmowej.


Sprawdź nasze doświadczenie i dopytaj o szczegóły oferty. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, dlatego chętnie współpracujemy z branżami, z którymi jeszcze nie mieliśmy możliwości pracować. Twoja wiedza merytoryczna i nasza umiejętność tworzenia scenariuszy i operowania kamerą pozwoli stworzyć precyzyjny film, który z chęcią pokażesz swoim pracownikom i klientom, gotowy do umieszczenia na stronie internetowej lub promocji w innych mediach.Sprawdź także:


Tworzenie logo

Tworzenie animacji 3D

Billboardy sponsorskie

Filmy promocyjne

Zdjęcia i filmy z lotu ptaka

Produkcja filmów korporacyjnych

Produkcja filmów reklamowychWróć na stronę główną